Trado - MARTIN CENKL aka masosebranka
51279
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-51279,qode-core-1.0.2,,capri child-child-ver-1.0.0,capri-ver-1.9, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Trado

TRADO je nositelná dámská kolekce ve stylu READY_TO-WEAR a zabývá se především přenosem tradičních technik jako výšivka a některé  principy kroje do současného oděvu. Inspirací pro kolekci TRADO je lidový oděv, tradiční techniky v konfrontaci s dnešním světem. Autorka se v této kolekce věnuje historii krojů, jeho symbolice, původní funkci, archaičnosti a pátrání po kořenech lidové tradice. Poměrně velký prostor dávám také lidovému oděvu v dnešní době včetně jeho modifikací.

 

TRADO is wearable women collection in style READY_TO-WEAR, which is qo in for transfers some part of history costumes and needlework in to today’s clothes. Trado colletion’s inspiration is a folk costume, traditional techniques in confrontation with the world today. Author in this collection introduce the history of costumes, its symbolism, its original function, archaicness and search for the roots of folk tradition. I also give the relatively large space to folk attire nowadays including its modification.

 

author of collection: Barbora Sousedíková
video: Martin Cenkl
photo: Michal Králíček
model: Barbora Jílková

Category

Video

Date

2014

Date

17.2.2017