Hoodiemonks - MARTIN CENKL aka masosebranka
51362
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-51362,qode-core-1.0.2,,capri child-child-ver-1.0.0,capri-ver-1.9, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,grid_1300,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Hoodiemonks

Oděvní formy zvolené pro kolekci Hoodiemonks vycházejí z prolínání typického oděvu východní a západní kultury. Z východní kultury se zde objevuje zavinování, pravidelné skládání a volná splývavá forma přejatá z japonského mnišského oděvu, to vše v kontrastu se streetwear stylem typickým pro americké hip-hipové oblečení 80. a 90. let minulého století. Nakládaná bundová kapsa a bunda “bomber” jsou jako reprezentativní prvky hip-hopové stylu přetvořeny do nové formy. Kolekce sestává z pěti dámských a čtyř pánských outfitů, jejichž hlavním materiálem je denim doplněný syntetickým šusťákem a dresovinou, odkazujícím na charakteristické sportovní a casual bundy. Dále je použit vlněný žebrovaný úplet a kašmírová pletenina. Barevnost kolekce se vyvíjí od čisté bílé se více či méně skrytými plochami jemných barevných tónů jako oranžové degradující přes šedou do černé a poté do modrých odstínů. Barvy se prolínají postupně z modelu na model a vrcholem kolekce jsou zavinovací džíny s trikem ve výrazném oranžové odstínu, jenž barevně přímo odkazuje na typickou barvu buddhismu. Jako zapínání jsou v kolekci použity převážně magnety, díky nimž jsou některé z plášťů oboustranné.

 

The selection of clothing forms in the collection is based on mutual connection between Eastern and Western culture. The used forms in the collection are draping, regular folding and loose flowing fit typical for monk’s garments versus streetwear typical for American Hip- hop of 80’s and 90’s. Big breast pocket and “bomber” jacket “as significant inspirational factors are converted into a new form. The collection consists of five women and four men outfits. The main material is denim with synthetic standard cloth and basketball jersey – materials used for sport and casual jackets in the mentioned period. Other used materials are wool ribbing and cashmeere jersey. The most used form of fastening are magnets. Some coats are reversible.

 

awards:

2016 – fashion video HOODIEMONKS, Official selection, Sarajevo fashion film festival, Sarajevo.
2017 – fashion video HOODIEMONKS, Official selection, La Jolla fashion film festival, San Diego.
2017 – fashion video HOODIEMONKS, 2 Nominations – for Best fashion and best sound, International fashion film awards – nomminie, San Diego.
2017 – fashion video HOODIEMONKS, Official selection, Fashion films RD festival, Dominican Republic.
2017 – fashion video HOODIEMONKS, Official selection, COPENHAGEN fashion film festival, Denmark.
2017 – fashion video HOODIEMONKS, Official selection, International Cinefest, Berlin.
2017 – fashion video HOODIEMONKS, Official selection, Porto fashion film festival, Porto.
2017 – fashion video HOODIEMONKS, Official selection, Fashionclash film festival, Maastricht.
2018 – fashion video HOODIEMONKS, Official selection, Chicago fashion film festival, Chicago.

 

author of collection: Michaela Čapková
video: Martin Cenkl
photo: Tereza Ondrušková
backstage: David Valner
typography: Jonatan Kuna
models: Alima Roy and Dominik Julius Donáth

Category

Video

Date

2016

Date

16.3.2017